top of page

טיפים לבניית

משרדים בבניינים

בניית משרדים במגדל חדשני אינה זהה לבנית משרדים בבניינים רגילים.

כאשר מתכננים משרד יש לקחת בחשבון כי המערכות החדשניות הקיימות כיום במגדלים הן שונות ומתוחכמות יותר ויש לתכננן באופן מקצועי בסופרפוזיציה. מעבר ממגדלים ישנים לחדשים דורש הסתגלות למערכות השונות. בעת התכנון ועוד בשלביו הראשונים יש לשים דגש על הדברים הבאים:

1. לקיים פגישות עם בעלי המשרדים, להבין מהם הרצונות והצרכים שלהם במשרד החדש. נדרשת הכנת פרוגרמה מדויקת המאפיינת את צורכי המשרד: על סמך העבר, ההווה והעתיד.            

עבר: חשוב להתבסס על ניסיון העבר של בעלי המשרד, ועל לקחים שיושמו בפועל וזאת בהשוואה לצורכי המשרד בהווה.

הווה: מה קיים כיום, מהי חלוקת החללים

הנוכחית, וכיצד היא משרתת באופן פונקציונלי

את בעלי המשרד. האם החלוקה הגיונית, האם החללים הנוכחיים רבים וקטנים או שמא מועטים וגדולים.

עתיד: בחלוקה חדשנית ועתידית, יש לקחת את שקלול כל גורמי החלל במשרד הנוכחי ולהטיב ולשפר את החלוקה העתידית, כיום אומנם ניתן לצמצם חללים, לעומת העבר: ארכיב קטן יותר בנפחו, פינת קבלה, חדרי ישיבות, המצטמצמים בגודלם, כל זאת בשל אמצעי המחשוב וצמצום אחסון הניירת. לעומת זאת במשרדים בהם נמצאים העובדים ובעלי המשרד שעות רבות, יש לתכנן חללים  רחבי ידיים באופן יחסי ולאפשר תחושה טובה ונכונה לשוהים בהם.

2. עקרון האסתטיקה, הנוחות  ותחושה ביתית. את המשרד יש לתכנן כך שתתאפשר תחושה של מרחב, נוחות ביתית ורצון לשהות בו שעות רבות כפי שהמציאות מכתיבה. השאיפה היא  שהמשרד ישדר ביתיות ולא ניכור, איננו מעוניינים עוד במשרדים תעשייתיים וקרים, אלא בעיצוב מודרני פונקציונלי חמים וביתי למראה  תחושה זו תושג ע"י תכנון נכון ופונקציונלי, כשהחללים מוגדרים היטב, תוך שילוב בפינות פתוחות לישיבה ואכילה, עבודת צוות וסיעור מוחות. אף למטבחון יש נטייה להפוך לפתוח, מקום מפגש שניתן לסעוד בו בצוותא, כל אלו משפרים את תחושת הצוות וההפריה ההדדית במשרד.

3. חלון לכל עובד: במשרדים הנבנים כיום במגדלים יש חשיבות גדולה לנוף. חלק ניכר מתקציב הרוכש ובשיקולים בחירת המשרד נובעים מהנוף וגובה המשרד. כמו לבעל המשרד כך גם לעובדים יש חשיבות רבה, מבט אל הנוף מהחלון יוצר אצל העובד תחושה של שדרוג. אין ספק שנוף מעצים הינו חלק חשוב. לרוב לא ניתן להצמיד חלון לכל משרד, בשל מבנה המשרד. כיום במגדלים חלק ניכר מהקירות ההקפיים הם קירות מסך מרצפה לתקרה והדבר מאפשר הכנסת נוף ואור מקסימלי למשרד. יש להמשיך את הקו הזה, בשימוש בקירות זכוכית, מחיצות ודלתות זכוכית, או בכל אמצעי שמעביר את האור והנוף. הדבר יאפשר גם למשרדים שלא מוקמו בצמידות לחלון לחוש במבט ישיר את הנוף והעוצמה שנשקפת מהחלונות.

דגש חשוב ניתן גם לחדר הישיבות, פינת הקבלה ועמדת ההמתנה, בהם יש לייצר עוצמה באמצעות עיצוב נכון וכמובן בחיבור לנוף ואור, שכן אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני.

במשרד שהושקעו ברכישתו כספים רבים לעיתים בסדר גודל של מספר מליונים, ברכישתו או בהשכרתו, חשוב להשקיע בתכנון מקצועי ולא לנקוט במגמת חיסכון כיוון שהגימור היוקרתי והנכון שיבוא לידי ביטוי עקב תכנון מוקפד, יכול להגביר את הרושם הראשוני ולייצר פרנסה מוגברת למשרד. הן בשל הרושם שנוצר על הלקוחות החדשים והן בשל התחושה הנוחה אצל הלקוחות הקיימים ובנוסף עליית תפוקת ואיכות העבודה של המועסקים במשרד.

bottom of page